Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Jak vybrat opasek?

16. 10. 2014

Na trhu s fitness pomůckami a doplňky narazíte na opasky, které se ve svých vlastnostech liší diametrálně. Objevit ale můžete i opasky lišící se v pouhých detailech. Ty však mohou ve velké míře ovlivnit prožitek a funkčnost cvičení.

img

Na trhu s fitness pomůckami a doplňky narazíte na opasky, které se ve svých vlastnostech liší diametrálně. Objevit ale můžete i opasky lišící se v pouhých detailech. Ty však mohou ve velké míře ovlivnit prožitek a funkčnost cvičení.

S opaskem, nebo bez?

Rukavice do posilovny, nebo ne? S páskem, nebo bez? Otázky, které se omílají pořád dokola. Při klasickém posilování ve fitness centru a běžném „udržovacím“ tréninku opasek nepotřebujete. Ale existujíc cviky, při kterých ho rozhodně oceníte.

Do této kategorie spadají komplexní cviky na nohy a záda jako čelní dřep, zadní dřep, mrtvý tah nebo vzpěračské cviky jako nadhoz, trh. Při nich opasek pomáhá vašim výkonům a dokonce šetří vaše zdraví.

Moderní opasky: funkční a skladné

Opasek do posilovny nemusí být nutně kožené monstrum s obří sponou, které se vám nevejde do tašky. Moderní opasky se vyrábí z nylonu a podobných směsí s pěnovým jádrem a zapínáním na suchý zip. Velkou výhodou těchto opasků je jejich výdrž, a přesto dokonalá skladnost.

Až 80 % opasků do posilovny vyrobených firmou HARBINGER se vyrábí právě z nylonu s pěnovým jádrem a zapínáním na suchý zip. Hodí se tak nejenom pro vzpírání, ale i do posilovny a skvělý je i pro crossfitery. Díky jednoduché manipulaci jej jednoduše sundáte, nasadíte nebo jen povolíte. Přizpůsobí se i vaší momentální kondici, takže nemusíte při každé změně řešit jednotlivé dírky pro perfektní stažení.

Výhodou těchto opasků je samozřejmě i materiál, jeho funkce zahřívání zad a udržování jich v teple. Izolace v oblasti beder vás potěší zejména při venkovních workoutech nebo při cvičení v chladném prostředí.

Další nespornou výhodou opasku z nylonu je jeho skladnost a možnost umytí. Vrchní vrstva je z velmi hrubého, ale lesklého materiálu, tudíž stačí vzít mokrý hadr a setřít magnézium a případný pot. Opasek se dá velmi jednoduše přehnout a složit do tašky.

Kožené opasky pro CORE kulturisty

Ani na ty HARBINGER nezapomíná. Pořádné kožené opasky se zapínáním na sponu se vyrábí ve více šířkách tak, aby si vybrali všichni sportovci s rozdílnými výškami a váhami.

Funkce opasku při posilování

A jaká je vlastně funkce opasku do fitness centra? Opasek nejen, že drží bederní svalstvo a zmírňuje tak možnost úrazu, ale zároveň je oporou břišního svalstva a téměř eliminuje zranění vyvalením břišní stěny, známé jako kýla.

Opasek ovšem není jen nástroj který eliminuje zranění, ale pomáhá zvyšovat maximální váhy při těžkých cvicích (dřepy, mrtvý tah).  Opaskem totiž stáhnete břišní dutinu, čímž zmenšíte její objem a při zvedání tak urychlíte stav maximálního napnutí svalů a zefektivníte celý svůj výkon.

Ještě pořád váháte?

 Máš nějaký dotaz? Potřebuješ pomoc? Zavolej nám na +420 774 803 174

© Harbinger.cz
Eshop vytvořil Webový servis