Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Rukavice Harbinger

16. 10. 2014

Na crossfitové scéně se staly rukavice běžným doplňkem. Z počátku se jednalo částečně o výstřednost. Postupem času si ale získávají mnoho příznivců. Opotřebení dlaní je u některých WOD extrémní, a proto je dobré ruce chránit. Po vzoru jiných firem přišla firma Harbinger se speciálními rukavicemi pro CF.

img

Na crossfitové scéně se staly rukavice běžným doplňkem. Z počátku se jednalo částečně o výstřednost. Postupem času si ale získávají mnoho příznivců. Opotřebení dlaní je u některých WOD extrémní, a proto je dobré ruce chránit. Po vzoru jiných firem přišla firma Harbinger se speciálními rukavicemi pro CF.

Rukavice jsou dobře padnoucí a jemné. Díky tomu můžete nabýt dojmu, že nejsou odolné a že se nevyplatí do nich investovat, protože se zničí za pár tréninků. Všechno ale záleží na správném používání. Díky použitému materiálu rychle zapomenete, že máte něco na ruce. Příjemným zjištěním je i to, že se ruce v rukavicích nepotí, a to ani při delších trénincích.

Trochou trpělivosti k lepšímu pocitu

Pokud jste ještě necvičili v rukavicích, bude vám chvíli trvat, než si na ten pocit zvyknete. Např. na hrazdě musíte vyladit sílu úchopu – bývá tendence k silnějšímu úchopu, než je nutné. To je však otázka několika tréninků. Při cvičení s činkou také nelimitují. A to i v případě, kdy používáte hook grip (palec je při úchopu schovaný) a těžší váhy můžou překážet.

V rukou zůstává cit, i když jsou rukavice kožené. Můžete s nimi, na rozdíl od mozolníků, které se používají např. na kruhách či hrazdě, velice dobře šplhat nebo vzpírat. Odpadá také sundávání mezi cviky, což ušetří čas. Srovnání se nabízí i s tapy – u nich je nevýhoda, že neochrání celou dlaň. A například při šplhu jsou nedostačující.   

Rozmyslete si riskování v podobě utrženého mozolu, který může ovlivnit úchop v dalším závodění a trénování. Rukavice už jsou prostě běžnou součástí vybavení na CF a ochranu rukou – dlaní není dobré podceňovat. Rozmyslete si riskování v podobě utrženého mozolu, který může ovlivnit úchop v dalším závodění a trénování.

 Máš nějaký dotaz? Potřebuješ pomoc? Zavolej nám na +420 774 803 174

© Harbinger.cz
Eshop vytvořil Webový servis