Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Mozoly, záděry, bolesti zad..

21. 11. 2014

Taky jste si v poslední době všimli toho, že čím dál tím častěji cítíte při podání ruky hrubší kůži, mozoly nebo dokonce odřeninu v oblasti dlaně? A to především u lidí, u kterých byste to nikdy nečekali? Například u krásky na baru, která má pěstěné nehty, jehlové podpatky a mini šatičky. A říkáte si, co se to sakra děje?

img

Všechno je to způsobeno trendem, který právě otřásá celým světem. Tím není nic jiného než CrossFit. Česky funkční trénink. Během těchto tréninků se často vracíme k hrazdě, olympijské ose, kettlebellům a pomůckám, které nejsou k vašim dlaním nejšetrnější.

Crossfit je cvičení, při kterém vypustíme páru a cítíme se dobře. Jde o náročnou aktivitu, která ale strhla davy. A nezáleží na tom, jestli jste 100 kilový borec, nebo křehká 50 kilová slečna. Oba dva potkáte v gymu, kde makají na 100 %. Dřepují, shybují, skáčou na bednu nebo prostě dělají kliky.

Chci to zkusit, ale ...?

Máte pocit, že právě funkční trénink by pro vás byl to pravé? Ale chcete předejít odřeninám, mozolům nebo bolestem zad? V tom případě vyzkoušejte rukavice na CrossFit. Rukavice vás neomezují v pohybu, nemají zbytečné vystýlky a dovolují dokonale uchopit osu, aniž by vám cokoliv překáželo.

Ke CrossFitu neodmyslitelně patří dřepy, shyby nebo práce s činkou. Pokud se do cvičení vrhnete po několika letech nicnedělání, můžete si být jistý, že vás bude bolet celé tělo. A pokud to odpálíte hned na začátku, můžete si taky přivodit nepříjemné zranění. Proto se nejdřív zaměřte na posílení zádového svalstva, vzpřimovačů a břišního svalstva.

Nechte si cviky ukázat. Většina problémů se zády totiž vychází ze špatné techniky, zbytečného zvedání velkých vah na čince a následných předklonů a tak dále. Předejde tak hodně nepříjemné bolesti zad.

Přetrvávající bolest zad? Slabé břicho

Pokud jste prošli technickou stránku věci a po tréninku vás i přesto bolí záda, pak je dobré se zamyslet se nad tím, co by mohlo být špatně. Mnoho lidí trpí bolestmi zad, protože má slabé břicho. Břišní svaly jsou ty, které drží a podpírají záda při hlubokém dřepu. Břicho tedy není jen na krásu a „buchty“ nejsou jen na ukázku. Břišní svaly jsou prostě důležité.

Pokud jste se zasekli na nějaké váze a nemůžete se vzpomenout dál, zkuste si vzpomenout, kdy jste naposledy posilovali břicho. A dejte mu znovu trochu zabrat. Uvidíte, že brzy poznáte rozdíl.

Další možnou pomůckou je správný fitness opasek. Ke CrossFitu se hodí opasek na suchý zip, který jednoduše utáhnete nebo povolíte. Díky opasku stáhnete břišní dutinu a ve fázi, kdy jdete dolů do dřepu, ji hlubokým nádechem napnete o něco rychleji a pevněji, než když nafukujete povolené břicho. Ve zvedací fázi se naopak břicho při výdechu stále opírá o opasek a efektivita a rychlost zapojení svalstva je tak rychlejší.

Zkuste se nad těmito tipy zamyslet. 

 Máš nějaký dotaz? Potřebuješ pomoc? Zavolej nám na +420 774 803 174

© Harbinger.cz
Eshop vytvořil Webový servis